Úvod / Brány - Obecné informace

BRÁNY

Hliníkové brány jsou charakteristickým znakem vašeho domu, chrání váš dům, umožňují kontrolu na tím, kdo může, či nemůže vstoupit na váš pozemek, či jiný majetek. Esteticky zpracovaná hliníková brána či branka učiní váš dům atraktivnějším.

Hliníkové branky můžete využít i vně domu, jako ochranu pro vaše malé dítě, které začíná chodit a jeho první krůčky jsou vrtkavé. Když se rozhodujete pro hliníkovou bránu, či branku, chcete aby dokonale splynula s okolím. V takovém případě je vhodná volba hliníkové brány, která se dá zpracovat tak, aby připomínala přírodní materiály, dřevo či kámen. Díky pečlivé volbě materiálu jsou brány Luxline témeř bezúdržbové.

Samonosné hliníkové brány

Brány - Obecné informace

  Samonosné hliníkové brány jsou nejoblíbenějším typem bran a vyžadují jen minimální údržbu. Pro instalaci samonostné hliníkové brány je nutný volný prostor ve směru pojezdu v délce šířky průjezdu plus 1/3 průjezdu. Samonosné hliníkové brány jsou vjezdové hliníkové brány nesené, jsou tvořeny jedním křídlem.

   Není nutný stavební zásah do vozovky. Parkování je možné hned za branou. Jejich příprava je jednoduchá a levná.

Více informací o samonosných hliníkových branách

Pojezdové hliníkové brány

Brány - Obecné informace

V situaci, kdy nemáme po straně průjezdu tolik místa, aby se daly použít hliníkové brány samonosné jsou rovnocennou alternativou pojezdové hliníkové brány. Hliníkové brány po kolejnici vyžadují volný prostor pouze v délce průjezdu. Tyto vjezdové posuvné hliníkové brány jsou tvořeny jedním křídlem. Pohyb křídla zajišťuje podlahová kolejnice podél oplocení.

Parkování je možné hned za branou. Složitější stavební příprava.

Více informací o pojezdových hliníkových branách

Křídlové hliníkové brány

Brány - Obecné informace

Křídlové hliníkové brány jsou tvořeny jedním nebo dvěma křídly, která se obvykle otvírají směrem na pozemek nebo směrem na ulici. Otvírání může být ruční nebo automatizované. Příprava takovéto hliníkové brány je jednoduchá a rychlá.

Více informací o křídlových hliníkových branách

Back to Top